Najpopularniejsze posty

2008/04/27

Inwestowanie w monety


Inwestowanie w monety
Tomasz Witkiewicz



Numizmatyka - alternatywny sposób inwestowania i dywersyfikacji portfela inwestycyjnego.



Poznaj sposoby, które efektywnie pomnożą Twój kapitał bez względu na sytuację gospodarczą!

Numizmatyka w Polsce jest mało popularna, a przeciętny Polak nie ma praktycznie żadnej wiedzy związanej z tym zagadnieniem. Tym bardziej zaskakujące może się wydawać, że na monetach można zarabiać. Numizmaty przez większą część społeczeństwa kojarzone są ze starymi, zniszczonymi metalowymi krążkami.



Nic bardziej mylnego. Monety kolekcjonerskie to nie tylko wiekowe, przedstawiające historyczną wartość numizmaty. To również nowe monety produkowane przez Mennicę Warszawską na zlecenie Narodowego Banku Polskiego. Nie trafiają one nigdy do powszechnego obiegu, ponieważ ich wartość kolekcjonerska kilkakrotnie przewyższa ich nominał. Produkowane są z drogich kruszców, takich jak złoto i srebro, a emitowane są na specjalne okazje. Nakłady monet kolekcjonerskich są niewielkie, wynoszą od kilku do kilkudziesięciu tysięcy sztuk.


Czy na monetach można zarobić?

Osoby, które zajmują się numizmatyką, doskonale wiedzą, że - poza byciem wspaniałym i pouczającym hobby - zajęcie to może przynosić również duże dochody, bowiem ceny srebrnych i złotych monet zmieniają się bardzo dynamicznie. A rynkiem tym, tak jak każdym innym, rządzą prawidłowości i reguły. Rynek numizmtyczny jest tak ciekawy i daje tak duże możliwości, że inwestycja w monety może być alternatywnym sposobem lokowania kapitału przez gospodarstwa domowe lub stanowić idealne uzupełnienie domowych oszczędności.

Z publikacji tej dowiesz się między innymi:

* W jakie monety warto inwestować oraz dlaczego właśnie w nie?
* W jakich proporcjach należy inwestować?
* W jaki sposób zmieniają się ceny poszczególnych egzemplarzy monet, oraz dlaczego tak się dzieje?
* Na czym polega charakterystya rynku numizmatycznego?
* Rynek pierwotny, a wtórny - jakie są różnice i jak je wykorzystać?

A ponadto:

* Czy musimy płacić podatki od zysków z inwestowania w monety kolekcjonerskie?
* Co wybierać: złoto czy srebro, 100-złotówki czy 200-złotówki?
* Dlaczego katalogi monet wpływają na wzrosty cen?
* Jak inwestować, czyli podstawowe informacje?
* Czy występuje sezonowość? Kiedy kupić, a kiedy sprzedać?

I znacznie, znacznie więcej użytecznych informacji, których nie sposób tutaj opisać. Rynek numizmatyczny wydaje się być bardzo ciekawą propozycją dla osób, które nie akceptują ryzyka występującego powszechnie chociażby na giełdzie. Jednocześnie rynek ten jest dobrą alternatywą dla osób, które mogą sobie pozwolić na długoterminowe zamrożenie kapitału - wtedy zyski są najwidoczniejsze i największe.

Jeśli należysz do powyższej grupy osób i pragniesz poznać nowe metody lokowania swojego kapitału, to z pewnością spodoba Ci się publikacja "Inwestowanie w monety" Tomasza Witkiewicza. Wypełnij zatem już teraz poniższy formularz i przekonaj się, jakie to wszystko jest proste! Pamiętaj jednak o tym, że nakłady monet kolekcjonerskich są bardzo ograniczone i tylko nieliczni wygrywają w tym wyścigu.

Spiesz się i dołącz do nich już teraz!
Ponadto publikacja ta umożliwi mi zapoznanie się z historią numizmatyki i pokaże, w jaki sposób można zwielokrotnić swój kapitał z niemalże 100% pewnością bezpieczeństwa!


Więcej o ebooku
Zamów w wydawnictwie