Najpopularniejsze posty

2007/12/19

Fundusze Inwestycyjne


Jak zacząć zarabiać na funduszach inwestycyjnych, wykorzystując mechanizmy rynku?

Odpowiezdi na to i na wiele innych pytań związanych z funduszami znajdziesz w publikacji:

Andrzeja Banachowicza
Fundusze inwestycyjne



Jak bardzo ważna dla Ciebie jest Twoja finansowa przyszłość?

Coraz głośniej mówi się na temat zabezpieczania swojej przyszłości. Najbardziej pesymistyczne wiadomości sugerują wręcz, że instytucje takie jak ZUS nie będą istniały w całkiem niedalekim horyzoncie czasowym. Ile by w tym prawdy nie było, jedno jest pewne. O swoją emeryturę musisz zadbać samodzielnie! Czasy się zmieniły i pojęcie bezpiecznej pracy na etacie straciło całkowicie swój sens.



Ale są też dobre wieści związane z tą zmianą. Gospodarka jeszcze nigdy nie rozwijała się tak dynamicznie jak w tej chwili. Nigdy przedtem nie istniało ponadto tak wiele różnych instrumentów finansowych, które – przy odpowiedniej wiedzy – skutecznie pomnożą Twój kapitał.
Jedną z bezpieczniejszych opcji są fundusze inwestycyjne!

Fundusze inwestycyjne funkcjonują w naszym kraju już od kilkunastu lat. Przez ten czas powstało wiele towarzystw funduszy inwestycyjnych oraz rozszerzała się ich oferta. W chwili obecnej na polskim rynku funkcjonują 22 towarzystwa, a liczba oferowanych przez nie funduszy inwestycyjnych wynosi około 150. W Polsce około 3% społeczeństwa przeznacza środki na fundusze inwestycyjne, a w związku ze świetnymi wynikami rośnie z dnia na dzień popularność funduszy oraz liczba inwestorów.



Przy tak dużym wyborze bardzo trudno jest podjąć racjonalną decyzję co do wyboru właściwego funduszu inwestycyjnego czy też towarzystwa. Chyba, że posiadamy odpowiednią wiedzę. Książka „Fundusze Inwestycyjne” podzielona została na 4 części:

TEORIA – w tej części odnajdziesz wszelkie informacje dotyczące funduszy inwestycyjnych w ogóle. Jest to wiedza teoretyczna w pigułce, wiedza potrzebna Ci do świadomego inwestowania w fundusze.

PRAKTYKA – znajdziesz tam informacje o praktycznym zastosowaniu wiedzy o funduszach, takie jak: wyszczególnienie miejsc, gdzie można nabyć fundusze, opłaty z tym związane oraz kwestie dotyczące podatku od zysku.

DODATEK – INNE FORMY INWESTOWANIA W FUNDUSZE – opis kilku form inwestowania i usług z udziałem funduszy, takich jak: fundusze parasolowe, lokata z funduszem czy ubezpieczenie z funduszem.

SŁOWNIK POJĘĆ – jak sama nazwa wskazuje, jest to wykaz pojęć związanych z funduszami inwestycyjnymi, użyteczny w każdym momencie czytania tejże publikacji – wystarczy przejść na końcowe strony.

W książce znajdziesz liczne symulacje oraz przykłady, które unaocznią Ci różnice w zyskach z tradycyjnych lokat bankowych, a funduszy inwestycyjnych. Ponadto dowiesz się z niej:

Czym tak właściwie jest fundusz inwestycyjny oraz jak rozwijały się one w Polsce i na świecie?

Czy warto inwestować w fundusze inwestycyjne – jakie są ich zalety, a jakie wady?

Jakie korzyści dają fundusze inwestycyjne?

Czym różnią się one od tradycyjnych lokat bankowych?

Jakie są rodzaje funduszy inwestycyjnych i który z nich najbardziej odpowiadać będzie naszym potrzebom?

Jak widzisz znajdziesz tutaj mnóstwo użytecznej wiedzy. Po lekturze tej książki w założeniu autora powinieneś już umieć wybrać właściwy sobie fundusz inwestycyjny, a nawet doradzić w wyborze Twoim znajomym. Co więcej – Twoi znajomi sami zainteresują się funduszami inwestycyjnymi, gdy zobaczą, że po przeczytaniu tej jednej książki jesteś w stanie generować zyski bez jakichkolwiek codziennych działań z tym związanych.

Możesz przejść obok tej publikacji zupełnie obojętnie lub też zainwestować tę symboliczną kwotę w wiedzę, która skutecznie pomnoży Twój kapitał. Wybór oczywiście należy tylko i wyłącznie do Ciebie.

więcej...
zamów bezpośrednio w wydawnictwie....