Najpopularniejsze posty

2011/10/03

Jak zdobyć klientów?


Zwycięska przewaga w biznesie

PAWEŁ WIĄCEK



Jak budować trwałe relacje z klientem w taki sposób, aby wracał do Ciebie po więcej? Na czym polega zwycięska przewaga w biznesie?



Ważne i kluczowe pytanie w biznesie:
Jak pozyskać najlepszych Klientów, sprawiać, aby 
kupowali, wracali i polecali Twoją firmę innym?

Jeżeli prowadzisz własny biznes, zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak wielka w dzisiejszych czasach jest konkurencja na rynku. To właśnie ona sprawia, że umiejętność pozyskiwania klienta, a później jego odpowiednia obsługa, jest często tym, co pozwala odnieść sukces lub też jest przyczyną spektakularnej porażki.
Dlaczego? Ponieważ badania jednoznacznie wykazują, że zadowolony klient opowie o swoim zadowoleniu z transakcji średnio trzem osobom, natomiast klient niezadowolony o swoim niezadowoleniu opowie co najmniej ośmiu osobom!
Jeśli działasz w biznesie, to na pewno zdajesz sobie z tego sprawę. Na pewno wiesz, że umiejętna obsługa klienta przed i po zakupie produktu to nie tylko coś, co może rozwinąć skrzydła Twojej firmie, ale konieczność, która może zadecydować, czy ta firma będzie wciąż istniała za rok, dwa albo dziesięć lat. Pytanie tylko, czy Ty WIESZ, jak osiągnąć taki efekt, który da Ci przewagę w biznesie?



Dla kogo tak naprawdę jest ta książka?

  • Dla właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, aby zwiększyć obroty firmy.
  • Dla pracowników odpowiedzialnych w firmie za wyniki sprzedaży, aby zdobywać nowych klientów.
  • Dla osób pracujących bezpośrednio z klientem, aby finalizować więcej transakcji.
  • Dla osób szukających nowych kanałów sprzedaży, zdobywania klienta.
  • Dla osób chcących poprawić wyniki sprzedaży produktów sprzedawanych przez internet.
Jeśli już czujesz, że to jest publikacja dla Ciebie i pomoże Ci ona uzyskać lepsze efekty w sprzedaży i rozwoju biznesu, tokliknij tutaj i wybierz wersję, która Cię interesuje. Zachęcamy jednak do przeczytania zamieszczonych poniżej fragmentów publikacji oraz opinii na jej temat przed podjęciem ostatecznej decyzji.
W rozdziale tym poznasz skuteczne metody pozyskiwania nowych klientów. Ważne jest tu słowo „nowych”. Trzeba pamiętać, że pierwsza sprzedaż jest najbardziej kosztowna. Wymaga ona od nas największego wysiłku. Pierwsza sprzedaż wymaga reklamy, czasem szerokiej, rabatów, gratisów, dodatkowych premii i zachęt. Dzieje się tak, ponieważ potencjalny klient ma w sobie obawy przed kupnem od nas. Nie wie on, czy „obietnice”, które mu składamy przy zachwalaniu naszego produktu, są prawdziwe. Dodatkowo z każdej strony jest zalewany przekazami handlowymi innych firm, które mówią jedno: "Kup to!". Nic więc dziwnego, że potencjalny klient wytworzył w sobie szereg strategii obronnych przed zakupem. Jest do tego wręcz zmuszony, ponieważ nie przetrwałby w obecnym świecie bez wytworzenia w sobie tego rodzaju strategii. Naszym zadaniem jest przebić się przez pancerz ochronny klienta i skłonić go do pierwszego zakupu, a następnie zrobić wszystko, aby był na tyle zadowolony z naszych usług, by skorzystać z nich ponownie. Żadna bowiem firma nie przetrwa bez ponownej sprzedaży. Jest kilka sposobów na zmniejszenie oporów klienta przed zakupem. Najskuteczniejszym z nich jest...
Fragment rozdziału: Kreatywna sprzedaż
Natomiast jeśli mamy do czynienia z rozmową wychodzącą, schemat postępowania jest ten sam. Naszym głównym zadaniem jest wywołanie w rozmówcy chęci poprawienia wyników, pokazując mu główną korzyść, jaką mamy do zaoferowania. Rozmowy wychodzące są nieco trudniejsze od przychodzących za sprawą obiekcji zgłaszanych przez osobę rozmawiającą. Często słyszymy: "Niech Pan mi coś więcej o tym opowie, jaka jest cena" itd. Podanie zbyt wielu szczegółów niszczy sprzedaż, nim dojdzie do pierwszego spotkania. Odbij pytania rozmówcy, mówiąc:
- Naprawdę chciałbym Panu odpowiedzieć na wszystkie pytania, jednak mam Panu coś bardzo ważnego do pokazania. - Stwierdzenie: "Mam Panu coś bardzo ważnego do pokazania" wzbudzi w rozmówcy zainteresowanie. Będzie on chciał sprawdzić, cóż to takiego. Możesz następnie dodać: "Potrzebuję pięciu minut Pana czasu, aby pokazać, co mam do zaoferowania, a Pan to oceni".
Stwierdzenie: "A Pan to oceni" spowoduje rozluźnienie Twojego rozmówcy. Jest to swojego rodzaju propozycja mówiąca: "Nie będę Panu próbował niczego sprzedawać, ale w zamian proszę o pięć minut Pana czasu, abym mógł pokazać Panu, co mam do zaoferowania". W oczach rozmówcy jest to uczciwa propozycja. Wypowiedzenie tych słów w połączeniu z właściwym zainteresowaniem klienta w początkowych chwilach rozmowy jest gwarancją zwiększenia liczby umawianych spotkań handlowych.
Duże korporacje o TYM wiedzą i wykorzystują to... dlatego są DUŻE


Zobacz więcej w wydawnictwie

Brak komentarzy: